Ako si v Nitre na rozdiel od Bratislavy s vrakmi poradili

Autor: Natália Gálisová | 11.7.2012 o 11:04 | Karma článku: 10,86 | Prečítané:  2231x

Vitajte v meste! Tento slogan niektorých fanúšikov bratislavského Slovana dáva zvyšku Slovenska najavo, že hlavné mesto je čosi viac. Opak je pravdou. Dokazuje to aj neschopnosť bratislavských samosprávnych orgánov vysporiadať sa s vrakmi áut.  

Len nedávno som písala o peripetiách spojených s nepojazdným autom na Karadžičovej ulici. (http://nataliagalisova.blog.sme.sk/c/298006/Vrak-Tani-Rosovej.html)

Nepomohol ani mail pani starostke Starého mesta. Nepomohlo nič. Auto nepohnute stojí, blokuje miesto, hyzdí svojou prítomnosťou parkovisko. Keď sa nedá, tak sa nedá a ja mu naozaj značku pod rúškom noci odmontovať nepôjdem.

Povedala som si, že skúsim veci riešiť inak. Zopár ľudí mi dalo tipy na podobné autá, a tak som ich odfotila a zavesila na FB stránku, ktorá sa už pomaličky začína napĺňať podobnými vrakmi:

https://www.facebook.com/NejazdimZavadziamOdpracteMaProsim

Pred pár dňami ma kamarát upozornil na stránku Mestskej polície v Nitre. To, čo som si na nej prečítala, ma v dobrom slova zmysle šokovalo. Píše sa tam: „Mestská polícia v Nitre všetky vraky, staré vozidlá a súvisle stojace vozidlá na území mesta zistí a eviduje z vlastnej iniciatívy." Pokračovanie textu je nemenej zaujímavé - definovaním starého vozidla počnúc, postupom pri jeho odstraňovaní pokračujúc a riešením končiac.

A tak som si najprv myslela, že som hádam adresovala svoje výzvy nesprávnym orgánom. Možno áno, no v súvislosti s autom na Karadžičovej som volala aj na bratislavskú mestskú políciu. Poslali ma do kelu rovnako ako všetci predtým. Po preštudovaní stránky Mestskej polície v Nitre som si uvedomila, že vlastne suplujem prácu bratislavskej mestskej polície. Na nitrianskej stránke totiž funguje on-line zoznam starých vozidiel. Navyše som zistila, že v Nitre sú buď obdarení väčšou znalosťou legislatívy, alebo jednoducho zákon uplatňujú v prospech občanov a riešia ich problémy.

Vidím to tak, milí bratislavskí kompetentní, ktorí si prehadzujete upozornenia od občanov ako horúci zemiak, že nemáte záujem problémy riešiť, hoci si nevyžadujú ani príliš veľké zaťaženie šedej kôry mozgovej.

Poradím vám teda. Skúste si nájsť chvíľu času, kliknúť si sem: http://www.mspnitra.sk/stranky/vraky-a-skladky-v-meste.php, načerpať inšpiráciu a čím skôr zaviesť nitrianske skúsenosti do praxe aj v Bratislave. Prinajmenšom niekoľko stoviek Bratislavčanov by vám bolo vďačných. A občania sú predsa vždy na prvom mieste, aj keď je ich len zopár. Všakže?

P.S.: Pre kompetentných, čo patria k offline generácii: To modré podčiarknuté sa volá link a keď už ste sa dostali k tomuto blogu, naozaj naň stačí len kliknúť myšou. S Mišou to môžete skúsiť tiež, ale je to pracnejšie a výsledok je neistý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?