Vrak Táni Rosovej

Autor: Natália Gálisová | 7.5.2012 o 13:28 | Karma článku: 11,60 | Prečítané:  2662x

Miesto: Bratislava Lokalita: Staré mesto, frekventované parkovisko pri hlavnej ceste na Karadžičovej ulici Problém: Nepojazdný ohyzd s mimobratislavskou EČV a nálepkou „volím budúce generácie" na kufri zaberajúci jedno parkovacie miesto a už niekoľko mesiacov dvíhajúci adrenalín tamojším obyvateľom  

Pár známych, ktorí bývajú v okolí a ja, ktorá som v okolí bývala cez 20 rokov, sme si povedali, že s tým skúsime niečo urobiť.

Prvý mail odišiel na adresu staznosti@staremesto.sk dňa 26. 3. Jeho súčasťou bol popis situácie, fotografie auta, aj prosba o odstránenie. Odpoveď žiadna.

Život plynie.

18. 4. volám na číslo sťažností, lebo som zvedavá, či sa niečo vo veci pohlo. Ale beda, mail z 26. 3. akosi nikto neeviduje, a tak ho panej z úradu preposielam ešte raz.

Vravím si, to sa stáva.

24. 4. si čítam mail od panej z úradu, že 20. 4. postúpili zistenie úradu na Obvodný úrad pre cestnú dopravu na ďašie konanie, nakoľko obec môže riešiť len motorové vozidlá bez evidenčných čísiel.

Vravím si, aké zodpovedné.

4. 5. som si povedala, že v rámci voľnej chvíle zavolám na Obvodný úrad pre cestnú dopravu, ako sa veci pohli. Pani na druhej strane linky ma uzemnila. Auto má mimobratislavskú EČV (BN), a preto nespadá do kompetencie úradu, a tak vec postúpili do Trenčína. A okrem toho, nech si zistím, komu vozidlo patrí.

Vravím si, a dosť!

Veľa možností na riešenie nemáme.

Jedni odporúčajú dať autu dole značky. Kurnik, ale chceme my mať opletačky s mužmi zákona?

Druhí vravia, nájdite majiteľa a vybavte si to s ním. Do kelu, chceme my plytvať našim časom na obháňanie nejakého nezodpovedného elementu?

Tretí našepkávajú lampáreň. Hmmm, pri tom množstve ich agendy máme asi smolu.

Štvrtí uprednostňujú protesty, lebo teraz je to „in". Hladovka, petícia, demonštrácia. No, predstaviť si to vieme, ale vzhľadom na percento úspešnosti protestov ako takých nevidíme svetlo na konci tunela.

Iní sú za telefonát na americkú ambasádu v znení, že podozrivá osoba s turbanom na hlave ponášajúca sa na teroristu do auta pod rúškom noci vložila čudný predmet.

...a takto by sme mohli pokračovať do nekonečna, lebo ľudská fantázia nemá hraníc.

Výsledok? Bezmocnosť. Auto zákon neporušuje, jeho majiteľ tiež nie. Že starostovia pred voľbami  riešia nedostatok parkovacích miest je zvykom. Že doteraz nikto nevymyslel jednoduchý efektívny systém, ako si poradiť napríklad s takýmito prípadmi, ktorých je hojne a ich riešenie by určite v mnohých prípadoch potešilo, je smutné.

Takže na záver: Pani Rosová, ste starostkou Starého mesta a nám pripadá najrozumnejšie obrátiť sa priamo na vás. Opierame sa pri tom o citát uverejnený na vašej stránke :"Táňu Rosovú poznám roky. A viem, že keď sa do niečoho zahryzne, tak to aj dokáže. Viem že má jasnú predstavu a ciele a že hlavne vie počúvať občanov a pozná ich potreby. Môj hlas má..."(Iveta Radičová)

My veríme, pani Rosová, že sa zahryznete do vrakov (tým na Karadžičovej ulici môžete začať) a dokážete tak, že viete občanov nielen počúvať, ale aj konať v ich prospech. Za ochotu a promptnosť vopred ďakujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?