Posledná do tucta

Autor: Natália Gálisová | 12.7.2011 o 10:20 | Karma článku: 7,19 | Prečítané:  1298x

Médiá sú štvrtá veľmoc, povedal raz ktosi. Povedal to múdro, tak tomu verím. Preto ma včera vyrušila správa, podľa ktorej pán minister Jurzyca dal zelenú mediálnej vysokej škole v Bratislave, resp. odbornej vysokej školy mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave, inak aj AMB (znie to tak cool...)

Škola, ktorú spoluzakladá slovenský syndikát novinárov a nezisková organizácia Akadémia médií na čele s Jánom Fullem a ktorá chce ušľachtilo vychovávať nových redaktorov,  mi viac než čokoľvek iné pripomína liaheň rýchlokvasených pisálkov a pásovú výroba kadejakých mediálnych mágov ponúkajúcich nám obrázkové Švajčiarsko ako pravú budúcnosť Slovenska.

 

Želala by som si, aby to bolo inak.

Aby išla vzorom svojimi v obore medzinárodne uznávanými školiteľmi a v rámci svojich študijných programov ponúkala široké spektrum spolupráce na medzinárodnej úrovni.

Aby boli študenti prijímaní na základe prísnych kritérií a existencia na škole nezávisela od objemu ich peňaženiek, ale ich mentálnych schopností.

Aby nik nedostal diplom len preto, že si ho môže zaplatiť.

Aby sa absolventi uplatnili v mienkotvorných médiách, nestranne sa podieľali na  tvorbe mienky a nie  bulvárneho humusu.

 

Hmmm, nebývam skeptik, ale myslím, že by sme si mali dať pozor, aby sme si tu vytváraním podmienok na vznik podobných škôl nevytvorili Murdochove impérium všetkého schopných novinárov v najhoršom slova zmysle.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?