Ako medická záhrada (ne)slúži deťom

Autor: Natália Gálisová | 7.7.2011 o 11:07 | Karma článku: 13,90 | Prečítané:  3003x

Tak som si minule s neterkou zašla do Medickej záhrady. Bolo čosi okolo 18.00, vonku bolo príjemne a cestu, ktorá trvá za normálnych okolností asi 10 minút, sme si vychutnávali natoľko, že nám trvala niečo okolo pol hodinky.

Na ihrisku bola hromada detí. Tak sme odparkovali buginu s myšiakom "Makovicou" a pustili sa do hrania. Začali sme húpaním, pokračovali výrobou malinových zákuskov, pokračovali šmykľavkou.

Práve pri šmykľavke sa mi stala nemilá vec. Stojím si pod ňou, chytám malú a v tom ku mne prikročí príslušník SBS. Ukazuje si na ruku s imaginárnymi hodinkami. Nepovie ani slovo, ale tvári sa dôležito. Domýšľam si, že sa blíži 19.00. Čo to znamená?

Vidím, ako príslušník SBS pristupuje k jednotlivým rodičom a vraví im, aby opustili ihrisko. Nechápeme. Vraj o 19.00 sa ihrisko zatvára a že ak chceme, môžeme sa presunúť na trávu. Ktorá je síce fajn, ale nie sú tam ani húpačky, ani šmykľavky.

Malej sa snažím všemožne vysvetliť, prečo už nemôže húpať Makovicu. Vymýšľam si tisíc dôvodov, prečo už musíme z ihriska odísť. Mamina neďaleko je stručnejšia, povie to svojmu synovi na rovinu - Lebo prísny ujo sa bude hnevať. A tak pomaličky všetci balíme hračky a poberáme sa z ihriska preč.

A minimálne ja "závidím" pripitým spoluobčanom povaľujúcim sa na lavičke, že ich čas nadíde až o 22.00 a dovtedy si môžu čas v Medickej záhrade užiť dosýtosti......

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?