Keď sa túžba stane realitou.. (alebo ako vzniklo divadlo na koňoch)

Autor: Natália Gálisová | 15.6.2011 o 9:28 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1245x

Na začiatku bola myšlienka. Tá prerástla do veľkého chcenia a odhodlania vytvoriť niečo, čo tu chýba. Vytvoriť divadlo, v ktorom budú okrem ľudí účinkovať aj kone. Divadlo, ktoré bude určené najmä detskému divákovi, bude svieže, vtipné a zaujímavé. Divadlo, do ktorého budú môcť detskí diváci aj vstupovať a spoluvytvárať ho.

Šikovný, no smutný krᾊikovný, no smutný kráľ

Nebyť ľudí, ktorí tejto myšlienke verili, interaktívne divadlo na koňoch by nikdy nevzniklo. Pamätám si na začiatky, keď sme dvaja sedeli v hale osamotene na koňoch a dumali, ako budeme postupovať. Nebyť Zuzky Hudekovej a Gusta Kyselicu, divadlo by svetlo sveta zrejme nikdy neuzrelo.

Bolo milé sledovať, ako nás na každej skúške pribúdalo, ako nám pribúdali vlastnoručne vyrobené kulisy, rekvizity, dalo by sa povedať, že išlo o veľmi príjemný „budovateľský" proces. Nakoniec našu partičku „Equiteatra" tvorilo 22 ľudí, vrátane účinkujúcich detí z publika a pomocníkov s koňmi, 3 koníky, vlastnoručne vyrobená kulisa hradu, detskej izby a samozrejme jaskyne s Drakom Fedorom.

Tento proces sa zavŕšil 4.6., kedy naša rozprávka „ O drakovi Fedorovi" uzrela svetlo sveta. U detí zožala obrovský úspech.

Veď kto by odolal pohľadu na šikovného, no smutného kráľa na nádhernom čiernom koni, ktorý seká melóny, chytá na meč venčeky, či fakľou praská ohnivé balóniky?

 

Kto by sa nezabavil na namyslenom čiernom princovi, ktorý prišiel oslobodiť princeznú až z ďalekého Švédska, no jeho nešikovnosť nemá konca kraja?

 

Kto by sa nezasmial na Vilibaldovi Prekrásne Bohatom, ktorý v živote nevidel koňa, nedokáže naň ani na tretí pokus vysadnúť a navyše na ňom hľadá rezervné koleso?

 

Kto by sa nečudoval nad výmyselníkom Jankom Polienkom a jeho sestrou, ktorí pri práci na poli využívajú nevšedné poľnohospodárske metódy?

Nuž a napokon je tu princezná, ktorá omylom vliezla drakovi Fedorovi do papule a dobráčisko Fedor so zlatým okom a kľúčom ku šťastiu.

 

Pri tom všetkom netreba zabúdať na našich najmenších hercov z publika. Strážcov, súrodencov, trpaslíkov, ktorí nám našu rozprávku pomáhajú tvoriť a usmerňovať.

 

 

Na záver sme si mohli povedať, že naša snaha sa oplatila a premiéra bola pre všetkých ohromným zážitkom. A pre mňa osobne veľkým poučením. Že ľudské túžby sa aj v dnešnej dobe dokážu plniť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?