Betku mám rada

Autor: Natália Gálisová | 2.3.2011 o 15:13 | Karma článku: 10,94 | Prečítané:  1925x

Kamarátka Betka je tak milo švacnutá. Doľava. Vôbec sa za to nehanbí. Naopak, je žijúcim dôkazom toho, že úprimný ľavičiar ako druh ešte nevyhynul. Aj keď v dnešných podmienkach ide o mimoriadne ťažko obhájiteľnú orientáciu. Tuším aj zlodeji a podobné živly to majú jednoduchšie ako kamarátka Betka.

 

Našťastie Betka má v paži. Niečomu verí, žije a koná podľa svojich „srdcových" zásad. Tak, ako mi to dokázala minule, keď ma viezla do Stupavy na návštevu.

 

Robila si vtedy poriadok vo svojom aute. Zastavila pri smetiakoch, aby povyhadzovala odpadky. Pri jednom z nich sa míňala so staršou paňou, ktorá iba pred chvíľou vyšla z brány. Upravená, čistá a predsa prehnutá svojím trasúcim sa telom nad smetiakom.

Betka ju chvíľu sledovala.

„Teta, hádam sa nebudete hrabať v tom smetiaku! Poďte sem, ja Vám niečo dám."

Pani na ňu trošku zahanbene pozrela.

„Teta, veď  poďte tu, niečo nájdeme."

Betka sa začala prehrabávať v taške, čo mala na sedadle. Postupne vyťahovala krabičky. Smotanová torta, pagáčiky, perá, fixky. Betka je vždy pripravená. Najmä pokiaľ ide na návštevu. A tak sa panej ušlo z každého rožku trošku.

 

Pani sa veľmi potešila. Bude mať čo dať pravnúčikom. Betka sa potešila tiež. Z toho, že potešila paniu.  A že urobila síce nesystémové, ale aspoň nejaké opatrenie proti zbedačovaniu našich dôchodcov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?