“Slovo nedá sa neexistuje,“ povedalo dievča bez rúk.

Autor: Natália Gálisová | 28.1.2011 o 9:27 | Karma článku: 22,95 | Prečítané:  7600x

Ráno sa prebúdzam a po letmom pohľade do zrkadla musím skonštatovať, že mojim vlasom už nič nepomôže. Ten zelektrizovaný efekt nenapravím. Keď sa nedá, tak sa nedá.

Kráčam cez zamrznutý trávnik, kde práve teta venčí svojich troch chlpáčov. Psíci veselo šantia, sem - tam sa prikrčia, všetkým nám je jasné, čo práve robia. No a pani stojí ako smutná vŕba, neskloní sa  a po havkáčoch tak ostávajú na zemi tri zamrznuté kôpky.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

Sedím v električke a počúvam, že nejaký Juro v noci strašne chrápe, a že napriek tomu, že ho Majka miluje, toto sa už fakt nedá vydržať.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

V práci kolegyňa hromží nad kopírkou, lebo nech robí čo robí, ten dokument sa jej stále nedarí vytlačiť a ona sa na to môže vykašľať.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

No a ja, sediac doma a pokúšajúc sa navliecť niť do ihly to po chvíli vzdávam a presviedčam sa, že sa to nedá, a že babka mi tú záplatu prišije.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

A popri tom mám zapnutú STV 2. A pozerám ako puk. Vidím drobné dievča bez rúk, so zdeformovanými nohami. Rozumne hovoriace, pôsobiace vyrovnane a veselo, berúce svoj hendikep s nadhľadom. Vidím, ako varechou v ústach mieša omáčku, ako hrá divadlo, ako nohami vyšíva. Počujem, ako kľudne hovorí redaktorke: „ Slovíčko NEDÁ SA  v mojom slovníku neexistuje. Všetko sa dá.

Pod tlakom silných dojmov beriem opäť do rúk ihlu a niť.  Musí sa mi predsa podariť ju navliecť. A zajtra si aj vlasy upravím. Všetko sa dá. Len treba chcieť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Fico dal opäť prednosť sebe, a kto je užitočný idiot politiky

Robert Fico si už musí poslušnosť svojich poslancov i partnerov vynucovať krajnými prostriedkami

SVET

Švajčiari otvorili najstrmšiu pozemnú lanovku na svete

Pozemná lanovka prejde prevýšenie 744 metrov.

KOMENTÁRE

Radšej európsku federáciu než vodu v mäse

Chcem európsku federáciu s otravnými potravinovými kontrolami.


Už ste čítali?