Pán Dušan, maturita nestačí, dajte si Milku

Autor: Natália Gálisová | 3.5.2012 o 10:40 | Karma článku: 14,76 | Prečítané:  1953x

Tak sme vás, pán Dušan, s kamarátkou Betkou trošku preberali pri vode Rusoveckého jazera. Nebojte, vo všetkej počestnosti, s plavkami na tele. My vieme, že keď je reč o škole, treba zachovať dekórum.  

Ten úsmev vám svedčí. Je taký milý, historický, niekedy sa nám zdá byť až prehistorický, ale to je vec názoru. Podstatné je, že úsmevu nikdy nie je dosť.  Tie modré oči sú OK, keby sme mohli, pridáme ešte kúsok odtieň azúro a vtedy by to bolo na zjedenie.

Boli by sme Vám ochotné mnohé odpustiť, ale tá maturita z matematiky je neodpustiteľná. Fakt. My, ako inteligentné blondíny (nie, naozaj to nie je oxymoron) sme zásadne proti. Nie preto, že by sme nevedeli spočítať 2+2. Ale preto, že maturita z matematiky nie je tým čarovným prútikom, ktorý odrazu premení kvalitu našich škôl k lepšiemu.

Tiež nám nejde do hlavy, prečo by za to, že sa študent po vysokej škole nezamestná v odbore, mali pykať gymnáziá. Jak rozmýšľame, tak rozmýšľame, zmysel to nedáva ani nám, ani tým dvom holotošom zo susedného „zákutia".

Viete, my máme rady vo veciach poriadok. Náš kamarát Mišo vravel, že váš kamarát Jano sa dostal k svojmu bakalárskemu diplomu nejako neštandardne. To sa nám nepáči. Lebo je minister. My by sme si teda na ten jeho diplom posvietili, keby sme mohli, ale ešte radšej by sme boli, keby ste to urobili vy. Lebo ste minister.

Je nám úplne jasné, že pindanie od jazera veci nezmení. Aj to vieme, že riešenie situácie v školstve je zložité a fínsky model na míle vzdialený našej realite. Ale aspoň sme využili právo vyjadriť sa.

Teraz by sme si mohli dať Deli. Ale viete čo, my si dáme Milku, lebo ani ona nevie matematiku a predsa o jej kvalitách nemožno pochybovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?