Most Róberta Fica

Autor: Natália Gálisová | 30.4.2012 o 15:35 | (upravené 30.4.2012 o 17:57) Karma článku: 14,05 | Prečítané:  2986x

Dnes ráno som vystúpila z električky pod Novým mostom. Vravím si, aký pekný deň. Zdvihla som oči, že sa pokochám na modrej oblohe bez obláčika a miesto toho som schytala ľadovú sprchu. Na Novom moste mi udrel do očí neprehliadnuteľný nápis - Most Róberta Fica. A tu už sranda končí.

Niekde vo mne zahlodal „bratislavský občan" a našepkal mi, že by bolo dobré zavolať na úrad a spýtať sa, čo to má znamenať. Keďže som občana nedokázala umlčať ani po príchode do práce a vytočila som číslo miestneho úradu Staré mesto. Mladý muž si ma ochotne vypočul, o nápise nič nevedel, tak som mu udala presnejšie súradnice. Bol veľmi milý, o chvíľu volal späť, že most patrí do kompetencie Magistrátu, ale že ich na to upozorní. Pre istotu nech však zavolám na Magistrát. (Týmto mladého muža pozdravujem :))

Vravím si, že zavolám.

Kolegovia sa na mne uchechtávali, že čo to po ránu riešim za kraviny. Nevadí. Vytočila som číslo magistrátu. Pani na druhej strane linky bola veľmi milá a tiež o nápise nič nevedela. Lokalizovala som ho aj jej, povzdychla si, že dnes je taký blbý dátum, pred sviatkom, ale že upozorní tých, čo to majú na starosti. No keď už bola taká milá, povedala som jej aj o teniskách, ktoré visia na šnúre na Ventúrskej ulici. Niežeby mi pohľad na ne pri obede vadil, ale.....Ako som sa dozvedela, tenisky sú pre zmenu v kompetencii Starého mesta. Ale to už riešiť ozaj nebudem, kolegovia už aj tak krútia nado mnou hlavami.

Na záver len toľko. Niečo po 14 tej sa ku mne dostáva správa : „Na bratislavskom Novom Moste sa objavil nápis "Most Róberta Fica". Napriek tomu, že nie je hanlivý, hlavné mesto ho čím skôr odstráni. "

Nuž, som rada. Lebo teraz už okrem iného viem, čo musím spraviť s tým nepojazdným vrakom na Karadžičke, čo už niekoľko mesiacov blokuje jedno parkovacie miesto a úrady si ho prehadzujú ako horúci zemiak. Stačí naň napísať „Vrak Róberta Fica."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?