Seniorov do väzníc, zločincov do domovov dôchodcov!

Autor: Natália Gálisová | 2.8.2011 o 13:08 | Karma článku: 25,37 | Prečítané:  9513x

Dnes mi prišiel jeden z tých reťazových mailov, ktoré vymazávam bez toho, aby som ich prečítala. Tento bol iný. Nesľuboval roky šťastia, ak bude poslaný najmenej siedmim ďalším ľuďom, ani oplzlé vtipy, ani iné milé prezentácie.

Tento som nezmazala. Jeho názov mi to akosi nedovolil. V origináli znel:

„Následující nápad pochází z Německa, ale naše reálie se zase tolik neliší.
Krásný nápad!!
Dejme starší lidi do vězení a zločince do domovů důchodců!"

To aké bezcharakterné hovado môže toto napísať, napadlo ma najprv. No čítala som ďalej.
O tom (vyberám), ako by seniori mali denne prístup k strave, sprche, liekom, pravidelnej zdravotnej, stomatologickej kontrole. Mali by nárok na vozíčky, kamerový dohľad, oblečenie by mali pravidelne prané a žehlené. Každých 20 min. by mali návštevu dozorcu. Mali by prístup do knižnice, telocvične, k fyzickej, psychickej terapii, k bazénu. Každý senior by mal právo na vlastný počítač, televíziu, rádio, neobmedzené telefonovanie.

Hej, v Nemecku to asi funguje inak, povedala som si. Určite tam majú väčší komfort ako u nás. A týka sa to aj väzníc. Na Slovensku zrejme toľký komfort nie je, neviem. Čo však nemožno poprieť je fakt, že kým naši dôchodcovia dožívajú svoje posledné roky častokrát v znamení opustenosti, nezaopatrení, sprevádzané neustálym prevracaním koruniek - pardón, eurášov - našim väzňom je, v porovnaní s našimi dôchodcami, čo sa zaopatrenia týka, vcelku dopriate. Pripomínam, že za peniaze nás všetkých.

V konečnom dôsledku ma mail inšpiroval k irónii. Keď sa ma nabudúce zúfalá pani spýta, ako sa dá vyžiť z dôchodku 240 eur mesačne, po 40 riadne odpracovaných rokoch, poviem jej, nech začne kradnúť, ale dôsledne, aby to dotiahla až do väzenia a systém sa o ňu potom už postará.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?