Z hokejového denníka pubertiačky

Autor: Natália Gálisová | 4.5.2011 o 10:25 | (upravené 4.5.2011 o 10:39) Karma článku: 16,30 | Prečítané:  6181x

Som žena. Navyše blondína. Hokeju sa, čo do pravidiel, rozumiem asi ako koza do algoritmov. No ani to ma neodradí od toho, aby som zopár úprimných riadkov nevenovala našim hokejistom.

Milí moji hokejisti,

Po včerajšom zápase som presne vedela, čo musím nájsť. Pamätník zo základnej školy. Popri kresbách a básničkách od spolužiakov tam mám aj vaše podpisy.

 


podpisy


Zuby by som si pre ne vtedy, po olympiáde v Lillehammeri, nechala vylámať. Matematiku som sa kvôli vám neučila. Boli ste proste hviezdy, idoly, fešáci. Keby som nebola nato príliš mladá, poslala by som vám vtedy aj ja svoje nohavičky tak, ako mnoho iných. Ten pamätník som strážila a stále strážim ako oko v hlave. Rovnako ako som odvtedy strážila a sledovala každý váš zápas.

V roku 1995 som bola s vami tiež. Nie síce vo formácii, ale aspoň svojou puberťáckou dušou. Vtedy som si do iného zápisníčka napísala:

 

dennicek

 

Tento rok sme vám navalili na plecia poriadnu ťarchu. Každý čaká, že na tom našom novom štadióne vyhráte už len preto, že bol taký drahý. Že vyhráte, lebo ste tí najlepší. Že vyhráte, lebo mnohí na vás stavili a pokupovali si kvôli vám kadejaké dresy, vlajočky, návleky na autá.

Dúfam, že mi prepáčite, ja som si nič z toho nekúpila. Nepotrebujem to. Nepotrebujem to potom niekde nasrdená trhať alebo zvliekať.

Mne je dokonca jedno, či vyhráte alebo nie. Vždy som na vás bola pyšná a vždy budem. Máte vôľu, odhodlanie, všetci ste v hokeji vynikajúci. A hlavne - každý rok dokazujete nemožné. SPÁJATE. Spájate ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie, vierovyznanie. Každý rok dokážete Slovákom pripomenúť, že sú Slováci, že majú aj hymnu, ktorá má aj slová. Vaše víťazstvá im dodávajú sebavedomie, vaše prehry ich nútia debatovať o tom, kde sa stala chyba a čo je ešte treba zlepšiť.

Od roku 1994 sa vás už v reprezentačných vodách veľa premlelo. Ja vám ďakujem všetkým za to, že ste. Nielen v mojom pamätníčku, ale aj v mojom, teraz už skoro dospeláckom ženskom srdci!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?