“Slovo nedá sa neexistuje,“ povedalo dievča bez rúk.

Autor: Natália Gálisová | 28.1.2011 o 9:27 | Karma článku: 22,95 | Prečítané:  7590x

Ráno sa prebúdzam a po letmom pohľade do zrkadla musím skonštatovať, že mojim vlasom už nič nepomôže. Ten zelektrizovaný efekt nenapravím. Keď sa nedá, tak sa nedá.

Kráčam cez zamrznutý trávnik, kde práve teta venčí svojich troch chlpáčov. Psíci veselo šantia, sem - tam sa prikrčia, všetkým nám je jasné, čo práve robia. No a pani stojí ako smutná vŕba, neskloní sa  a po havkáčoch tak ostávajú na zemi tri zamrznuté kôpky.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

Sedím v električke a počúvam, že nejaký Juro v noci strašne chrápe, a že napriek tomu, že ho Majka miluje, toto sa už fakt nedá vydržať.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

V práci kolegyňa hromží nad kopírkou, lebo nech robí čo robí, ten dokument sa jej stále nedarí vytlačiť a ona sa na to môže vykašľať.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

No a ja, sediac doma a pokúšajúc sa navliecť niť do ihly to po chvíli vzdávam a presviedčam sa, že sa to nedá, a že babka mi tú záplatu prišije.

Keď sa nedá, tak sa nedá.

A popri tom mám zapnutú STV 2. A pozerám ako puk. Vidím drobné dievča bez rúk, so zdeformovanými nohami. Rozumne hovoriace, pôsobiace vyrovnane a veselo, berúce svoj hendikep s nadhľadom. Vidím, ako varechou v ústach mieša omáčku, ako hrá divadlo, ako nohami vyšíva. Počujem, ako kľudne hovorí redaktorke: „ Slovíčko NEDÁ SA  v mojom slovníku neexistuje. Všetko sa dá.

Pod tlakom silných dojmov beriem opäť do rúk ihlu a niť.  Musí sa mi predsa podariť ju navliecť. A zajtra si aj vlasy upravím. Všetko sa dá. Len treba chcieť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?